Podajnik do mydła a higiena w salonie kosmetycznym

Podajnik do mydła a higiena w salonie kosmetycznym

podajnik do mydła w salonie kosmetycznym

W dzisiejszych czasach wiele Pań nie wyobraża sobie miesiąca lub tygodnia bez wizyty w swoim ulubionym salonie kosmetycznym na wymarzonym zabiegu lub usłudze. Coraz bardziej urozmaicona oferta zabiegowa, miła obsługa i efektywność proponowanych zabiegów powodują, że dobre salony kosmetyczne są wręcz oblegane i niezwykle ciężko jest w nich o wolny termin “na już”. Warto jednak trochę bardziej realnie spojrzeć na wizyty w tego typu miejscach i  uświadomić sobie zawczasu, że każdy z klientów i klientek salonów kosmetycznych może być źródłem różnego rodzaju przenoszonych zakażeń i nieczystości. Dlatego też nie wolno w takich miejscach bagatelizować kwestii zachowania higieny. Co więcej, gabinety kosmetyczne odwiedzają różne osoby, także i takie, które chorują na różnego rodzaju choroby zakaźne. Z racji tego, że w gabinetach kosmetycznych przeprowadza się liczne zabiegi, podczas których dochodzi do przerwania ciągłości tkanek, np. tatuaż, piercing lub po prostu manicure, pedicure czy oczyszczanie twarzy, wzrasta ryzyko zakażenia się grzybicą albo nawet wirusami HBV, HIV czy HCV.

Podajnik do mydła podstawą wyposażenia

Najważniejszą i jednocześnie najprostszą procedurą higieniczną w salonach kosmetycznych, której absolutnie nie wolno lekceważyć, jest oczywiście mycie rąk.  Zalecane jest mycie rąk z użyciem podajnika do mydła (zobacz też nasz artykuł Podajnik do mydła – jaki wybrać?), a następnie zastosowanie odpowiedniego środka dezynfekcyjnego.

Ponad to, przed każdym zabiegiem  obligatoryjnie należy założyć rękawiczki. Nie wolno zapomnieć także o zdezynfekowaniu skóry klienta – jest to konieczność przed zabiegami naruszającymi ciągłość tkanek. Jedynie w przypadku skóry z podrażnieniami albo ranami zalecane jest użycie bezalkoholowego preparatu do dezynfekcji. Niezwykle istotną kwestią jest również zachowanie higieny w samym pomieszczeniu, gdzie przeprowadzane są zabiegi higieniczne, a także odpowiednia dbałość o wszystkie wykorzystywane narzędzia i urządzenia.

Oczywiście konieczne jest także umycie i zdezynfekowanie wszelkich powierzchni w salonie, dotyczy to zwłaszcza foteli, leżanek, stołu roboczego itd. Dezynfekcja wymagana jest także w przypadku używanych w salonie ręczników, prześcieradeł i innych tekstyliów.

Jak widać dbałość o czystość i higienę w salonach kosmetycznych to absolutna podstawa, a wręcz wymóg. Niezbędnym więc wyposażeniem wydaje się być podajnik do mydła, który skutecznie ogranicza kontakt skóry z ewentualnymi drobnoustrojami. Obecnie wiele firm (w tym dozowniki Tork http://dozowniki.pl/) posiada w swojej ofercie bogaty wybór kolorystyczny oraz designerski swoich produktów, dzięki czemu do każdego wystroju możemy znaleźć odpowiedni dozownik do mydła, podajnik do ręczników czy też dyspenser do papieru. Oferta nie jest absolutnie niczym ograniczona. To, jaki podajnik do mydła wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas samych. A dzięki temu zakupowi klientki salonu z pewnością będą zadowolone nie tylko z efektu usług, ale również z poziomu zachowywanej higieny.