Podajnik do mydła w publicznej toalecie

Podajnik do mydła w publicznej toalecie

Podajnik do mydła jest elementem, który musi pojawić się w każdej, publicznej toalecie. Coraz częściej też podajnik pojawia się w prywatnych toaletach, ponieważ cechuje się wysoką higieną i wygodą. Na rynku istnieje wiele rodzajów mydła – w sklepie na pewno spotkamy się z kostką myjącą czy plastikową buteleczką z mydłem w płynie. To, jakie mydło wybierzemy do toalety publicznej jest kluczowe – pamiętajmy, że w publicznej toalecie jest o wiele więcej użytkowników.

Podajnik do mydła i jego formy

Podajnik do mydła, podobnie jak samo mydło, występuje w wielu formach. Spotkamy się więc z dozownikami aluminiowymi i plastikowymi, automatycznymi i manualnymi. Podobnie jak materiał, z którego stworzone są dozowniki, występują one pod wieloma formami użyteczności – są dozowniki montowane na ścianie, a także przenośne, które najlepiej sprawdzą się w toaletach festiwalowych bądź festynowych. Samo mydło również ma znaczenie w wyborze podajnika. Mydło jako wkład występuje w formie płynu i pianki, a wkład może być wielokrotnie napełniany, bądź jednorazowy. Przy użyciu jednorazowych wkładów niemal do zera zmniejszamy szanse wystąpienia groźnych bakterii, które są obecne w publicznej toalecie. Podajnik do mydła, który automatycznie dozuje odpowiednią ilość czyściwa jest najlepszym rozwiązaniem w publicznych toaletach, które narażone są na większą liczbę odwiedzin.

Nie wiesz, jaki podajnik wybrać? Wejdź na stronę http://dozowniki.pl/do-mydla.html i zapoznaj się z szeroką ofertą dozowników do mydła!

Tradycyjne mydło w płynie

W supermarketach znajdziemy mydła w płynie, które występują w formie plastikowych buteleczek z wkładem w środku, które zamiast zakrętki mają pompkę. Najczęściej, zaraz obok gotowych produktów, spotkamy wkłady do samodzielnego napełniania i ozdobne buteleczki, do których ten wkład możemy przelać. O ile takie rozwiązanie może się sprawdzić w domowej toalecie, o tyle w toalecie publicznej stwarza zbyt duże ryzyko utracenia higieny. W toalecie publicznej o wiele bardziej sprawdzi się profesjonalny dozownik, aniżeli jego tańszy, mniej higieniczny zamiennik.

Tradycyjne mydło w kostce

Kostka myjąca jest zdecydowanie najgorszym wyborem do każdej toalety – czy to publicznej, czy prywatnej. Takie mydło przekazywane jest z rąk do rąk, a należy pamiętać, że mydło nie jest samomyjące. Po krótkim czasie staje się olbrzymim siedliskiem bakterii, przez co traci swoje właściwości odkażające. Kostka nie powinna być używana w toaletach publicznych, zakładach pracy, szpitalach czy przedszkolach. Dozownik do mydła, w którym wkład jest szczelnie zamknięty, jest droższym, ale o wiele lepszym rozwiązaniem w każdej, nawet najmniejszej toalecie. Jego cena zwróci się wówczas, gdy oszczędzimy sobie na długotrwałym leczeniu chorób bakteryjnych.